Ilona Csáková & Michael Hejč

Ilona Csáková & Michael Hejč

Česká speváčka Ilona Csáková zavíta do Veľkého Krtíša

29. februára 2024 sa rozoznejú v Kultúrnom dome vo Veľkom Krtíši, okrem iného aj jej najznámejšie piesne, ako napríklad: Tornero, Proč mě nikdo nemá rád, Amsterdam a ďalšie. Spoločne s Ilonou Csákovou sa na javisku objaví aj moderný husľový virtuóz Michael Hejč.

Ilona Csáková: Držiteľka troch slávikov a dvakrát ocenená cenou Grammy. Česká speváčka pôsobiaca na hudobnej scéne už desiatky rokov. Začiatok jej kariéry je spojený s kapelou Laura a jej tigre. V roku 2020 vydala nový album s názvom Jemně půl.

Michael Hejč: Huslista prezývaný často ako česká Vanessa Mae. V roku 2004 a 2005 bol na spoločnom turné po Bulharsku s Petrou Janů, Martinem Maxou, Láďou Kerndlem, Terezou Kerndlovou a Jarkem Šimkem. Michael tiež vystupoval s Darou Rolins, americkou rockopera speváčkou Angel Eyedelism a speváčkou Zuzou Novou, s ktorou mal spoločný duet na pripravovanom albume. Na konci roku 2007 vyšiel jeho debutový album pod názvom Hejčkání.

V roku 2008 dvakrát úspešne zahral pre 18 000 divákov v pražskej O2 Aréne na Sensation White party a na koncerte Paul van Dyka. Na začiatku roku 2009 počas spolupráce s popredným českým DJom Michaelom Burianom vyšla zremixovaná skladba Vltava, ktorá sa neskôr stala hitom „no. 1“ nielen v českých, ale aj zahraničných kluboch a rádiách. Vydal a natočil videoklip so speváčkou Natáliou Grossovou k piesni Million Dreams z muzikálu The Greatest Showman. V októbri 2023 vychádza jeho druhý štúdiový album, na ktorom bude aj duet s opernou divou Andreou Kalivodovou.

Vstupné v predpredaji 25 €, v deň koncertu 30 €.

Dĺžka podujatia: 80 minút

Mestské kultúrne stredisko uvádza

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Štvrtok, 29. 2. o 18:00 Kúpiť
Názov: Ilona Csáková & Michael Hejč
Cena: 25,00 €
Miesto: Mestské kultúrne stredisko
Námestie A.H. Škultétyho 4
999 01 Veľký Krtíš
Zobraziť na mape